Definicja fale sejsmiczne. Co oznacza albo wzdłuż jej powierzchni, powstałe w rezultacie trzęsienia.
sejsmiczne fale co to jest

Czy przydatne?

Definicja Fale Sejsmiczne

Co to jest FALE SEJSMICZNE: fale sejsmiczne
drgania rozchodzące się we wnętrzu Ziemi albo wzdłuż jej powierzchni, powstałe w rezultacie trzęsienia ziemi albo eksplozji. Trzęsienia ziemi wytwarzają fale objętościowe (rozchodzące się wewnątrz Ziemi) i powierzchniowe (rozchodzą się w warstwie powierzchniowej nad litą skałą). Np. fale objętościowe podłużne biegną z prędkością od 6 km/s (w skałach na powierzchni Ziemi) do 10.4 km·s-1 (w pobliżu jej jądra)

Definicja Fala:
Co to jest się zaburzeń ośrodka materialnego, które przenoszą energię ze źródła do otaczającej przestrzeni, ale bez transportu materii i bez trwałego przesunięcia zaburzonego ośrodka. Jeśli zaburzeniu ulega fale sejsmiczne.
Definicja Fotokataklizm:
Co to jest fotokataklizm mechanizm przyspieszania szybkości reakcji chemicznej pod wpływem światła o ustalonym natężeniu i długości fali fale sejsmiczne.
Definicja Fruticetyzacja:
Co to jest nadmierny postęp warstwy podszycia (w szczególności jeżyn i bzu czarnego) wskutek prześwietlenia drzewostanu w rezultacie zrębów zupełnych albo wnikania do jego wnętrza światłolubnych gatunków drzew fale sejsmiczne.
Definicja Filtr Sorpcyjny:
Co to jest urządzenie wykorzystywane do oczyszczania zanieczyszczonego powietrza i cieczy. Jego działanie bazuje na użyciu zjawiska sorpcji, jest to pochłaniania substancji na powierzchni albo w objętości fale sejsmiczne.

Czym jest Sejsmiczne Fale znaczenie w Słownik fizyka F .

  • Dodano:
  • Autor: