Definicja broń chemiczna. Co oznacza gdzie fundamentalnym faktorem rażącym jest związek chemiczny o.
chemiczna broń co to jest

Czy przydatne?

Definicja Broń Chemiczna

Co to jest BROŃ CHEMICZNA: broń chemiczna
jeden z rodzajów broni masowego rażenia, gdzie fundamentalnym faktorem rażącym jest związek chemiczny o toksycznych właściwościach. Po raz pierwszy broń chemiczną w formie chloru wykorzystali Niemcy w okresie I wojny światowej pod Ypres (Belgia). Jej użycie poprzez strony na froncie pochłonęło łącznie ok. 1 mln ofiar. Protokół genewski z 1925 r. i Konwencja o Broni Chemicznej z 1993 r. zakazują wykorzystywanie bojowych środków trujących i rozwijania ich produkcji i przechowywania

Definicja Biometria:
Co to jest biometria edukacja badająca sposobami statystycznymi prawidłowości zmian w obrębie populacji, wykonująca pomiary wielkości, ciężaru i kształtu istot żywych broń chemiczna.
Definicja Bioblok:
Co to jest bioblok kontenerowa biologiczna oczyszczalnia ścieków broń chemiczna.
Definicja Broń Neutronowa:
Co to jest broń, gdzie powstaje w okresie syntezy jąder izotopów lekkich pierwiastków (wodoru, litu) intensywne promieniowanie wysokoenergetycznych neutronów. Śmiercionośne promieniowanie nie jest absorbowane i broń chemiczna.
Definicja Br:
Co to jest pierwiastek chemiczny VII ekipy głównej układu okresowego o własnościach kwasowych o liczbie atomowej 35 i masie atomowej 79,904. W normalnych uwarunkowaniach jest lotną cieczą i wrze w temp. 59°C broń chemiczna.

Czym jest Chemiczna Broń znaczenie w Słownik fizyka B .

  • Dodano:
  • Autor: